عوارض رژیم کانادایی که بهتر است حتما بدانید

by رژیم غذایی کانادیی in ژوئن 18, 2019

عوارض رژیم لاغری

 

رژیم لاغری 15 روزه به علت گرسنگی زیاد، باعث تغییر خلق و خو و عصبی‌شدن فرد می‌شود. این رژیم همچنین باعث ایجاد سرگیجه و نداشتن تعادل به علت افت شدید گلوکز خون می‌شود که این موضوع به شدت به سلامت انسان آسیب میزند.

بعد از اتمام رژیم، بدن دچار قحطی شده و طی مدت کوتاهی وزن اولیه و یا حتی بیشتر از مقدار اولیه ممکن است بازگردد. زیرا مغز در یک مدت کوتاه نتوانسته مواد مورد نیاز بدن را تامین کند به همین دلیل بعد از اتمام رژیم هر ماده غذایی که وارد بدن شود را ذخیره میکند.

کمبودن مقدار صبحانه، یکی از معایب اصلی این رژیم است. در طول دوره رژیم به علت کمبود انرژی، قادر به انجام فعالیت‌های بدنی معمول و یا ورزش نخواهید بود و فعالیت های روزانه نیز مختل میگردد و همین موضوع نیز باعث عصبانی شدن فرد میشود.

کالری پایه روزهای رژیم زیر ۱۰۰۰ کالری و در اکثر روزها حدود ۶۰۰ کالری است که این مورد یکی از بزرگ‌ ترین و خطرناک‌ ترین عوارض این رژیم است. رژیم کانادایی به علت فقدان میان‌ وعده‌هایی مانند میوه و سبزیجات، باعث ایجاد یبوست و خشکی پوست می‌شود.

با پیروی از رژیم کانادایی، بعد از مدت کوتاهی دچار ریزش مو خواهید شد. به دلیل ازدست‌دادن آب زیاد، پوست صورت و بدن شما شل و افتاده می‌شود

در روزهای اولیه این رژیم، کاهش وزن سریع‌تر است اما هر چه پیش بروید سرعت کاهش وزن کم‌‌تر و کم‌تر می‌شود و شاید به کل دچار استپ وزنی بشوید. این مشکل به این دلیل است که هر چه كاهش وزن بدن سریع‌تر باشد، به جای بافت چربی، حجم بافت عضلانی كاهش می‌یابد و به اصطلاح دچار عضله‌ سوزی خواهید شد. پس از قطع رژیم، آنچه جایگزین بافت عضلانی می‌شود، چربی خواهد بود و به همین خاطر دیگر خبری از كاهش وزن سریع شما نیست.

برای كاهش وزن اصولی، باید همه گروه‌های غذایی به مقدار متعادل مصرف شوند، در غیر این صورت مشكلات مختلفی از جمله همان‌هایی که گفته شد برای فرد ایجاد خواهد شد. گرفتن رژیم‌های غذایی سخت و غیراصولی مانند همین رژیم، می‌تواند پیامدهای جبران‌ناپذیری مانند حمله‌های قلبی و مغزی را به همراه داشته باشد.

 

عوارض رژیم کانادایی که بهتر است حتما بدانید
عوارض رژیم کانادایی که بهتر است حتما بدانید

همچنین بخوانید: رازهای رژیم کانادایی اصلی ( 15 روزه ) 

با توجه به نکات ذکرشده، به هیچ عنوان رژیم کانادایی یا هر نوع رژیم فوری و سخت دیگری از سوی پزشک و فرد آگاه پیشنهاد نمی‌ شود و گرفتن این رژیم به معنای  آسیب‌رساندن به بدن و تحت فشار قراردادن بیش از حد بدن است. کاهش وزن ناشی از این رژیم بعد از پایان ۱۵ روزبه هیچ وجه پایدار نیست و باید این نکته را قبول کنید که این رژیم راهی نیست که شما را برای همیشه از شر چربی‌های اضافه بدن خلاص کند. این نکته مهم را همیشه به خاطر بسپارید، اضافه وزنی که در طی سالیان پیش آمده و بافت چربی به بدن اضافه شده را نمیتوان در مدت کوتاهی از دست داد.

2 Comments
  1. […] همچنین بخوانید: عوارض رژیم کانادایی که بهتر است حتما بدانید […]

Leave a Reply